تبلیغات
داستان های کوتاه - آیا میدانید(ببخشیدا ولی این داستان نیست.بخونید بار علمیتون زیاد بشه)
آیا می دانید بدن جوجه تیغی در هنگام تولد حالت ژله ای دارد و حتی ممكن است در حین تولد، نیمی از بدنش توسط تیغهای بدن مادر كنده شود؛ اما تا قبل از یک هفتگی، بدنش كاملاً ترمیم می شود؟

 
آیا می دانید سگ از نژاد اسب است و خود اسب هم از نژاد ماموت یا همین فیلهای امروزی است؟...
 

آیا میدانید كركس قادر است در حال پرواز تخم كند؟                                                                                                       آیا می دانید ضریب هوشی نوزاد انسان در سه روز اول تولد بیش از هفتصد و پنجاه است اما این مقدار از روز چهارم به سرعت پایین می آید؟  
آیا می دانید یك نوع سمندر در آفریقا وجود دارد كه تحمل شانزده هزار ولت برق با شدت جریان پنجاه هرتز را دارد و در این حالت بدنش تنها نوری معادل یك لامپ 70 وات تولید می كند؟

آیا می دانید زرافه ها در اصل گوشتخوار هستند اما به دلیل عدم توانایی در بلعیدن غذا از روی زمین به دلیل داشتن مری طولانی و نداشتن اندام مناسب برای شكار، گیاه خواری می كنند و به همین دلیل یك زرافه در تمام طول عمر خود سوء هاضمه دارد؟
 
آیا می دانید در قطب شمال تنها دو ماه از تابستان امكان آتش روشن كردن در فضای آزاد وجود دارد و در بقیه ایام سال به دلیل سرمای شدید، آتش به صورت تكه های بلور در آمده و خرد می شود؟
 
آیا می دانید اگر بتوانید سر خود را سه بار پشت سر هم و در زمانی کمتر از 10 ثانیه محكم به دیوار بكوبید، میگرنتان خوب می شود و اصلاً دردتان نمی گیرد؟
 
آیا می دانید اگر در هنگام چشم درد، بتوانید به کمک انگشت سبابه، چشمتان را از حدقه دربیاورید، دردتان برطرف شده و در کمتر از یک ساعت، یک چشم جدید به جای آن در می آید؟
 
آیا می دانید اگر پیش من بیایید تا من یك اردنگی محکم به شما بزنم، تمام بیماری ها و سموم بدنتان دفع می شود؟
 
آیا می دانید كه همه اینها چرت و پرت بود؟
 
آیا می دانید شما الآن سر کار رفته اید؟
آیا می دانید هرچه الآن در دلتان نسبت به من گفتید، خودتان هستید؟
 
آیا می دانید هرچه در اینترنت به دستتان رسید را نباید باور كنید چون شما عقل دارید؟
آیا میدانید که با وجود اینکه فهمیده اید که سر کار رفته اید، چرا دارید این مطلب را تا آخر میخوانید؟
نظر یادتون نره ها

برچسب ها: آیا میدانید جالب، علمی،